حرف اول

مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که ممکن است در زندگی خود بگیرید. فرایند درخواست و اخذ ویزا، اقامت در جامعه ای ناشناخته، یافتن کاری تازه، و نهایتا شروع یک زندگی کاملا جدید، همگی می توانند چالش‌زا و مشکل آفرین باشند. بنابراین برنامه‌ریزی دقیق، کسب آمادگی و آگاهی‌ فراوان، و دراختیار داشتن ابزار لازم جهت مواجه هوشمندانه و درست با این چالش‌ها و رفع موانع و مشکلات احتمالی برای شخصی که مهاجرت و زندگی در کشور جدیدی را برگزیده است، حیاتی است.

به نظر من ریشه بسیاری از مشکلاتی که مهاجران تازه‌وارد به کانادا و یا حتی کسانی که سالها در کانادا زندگی کرده‌اند با آن مواجه‌اند را می‌توان در یک عبارت خلاصه کرد: " مهاجرت با چشمان بسته!". همانگونه که حدس می‌زنید مهاجرت با چشمان بسته یعنی مهاجرت بدون برنامه‌ریزی، بدون کسب آمادگی، و بدون داشتن تخمین درست از اوضاع و شرایط جهان و کشور مقصد. اذعان می‌کنید که این نوع مهاجرت مثل تمام کارهای باری به هر جهت طبیعتا نمی‌تواند و نباید پی‌آمدهای مناسب و خوشایندی داشته باشد. در این وبلاگ سعی می‌کنم اطلاعات و دانستنی‌های کاربردی و مورد نیاز هموطنان ایرانی و دیگر مهاجران فارسی زبان کانادا و نیز آخرین اخبار و تازه‌های مهاجرت کانادا را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهم. باشد که بتوانم  در حد بضاعت خود موجبات موفقیت هر چه بیشتر مهاجران مقیم کانادا و کسانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند را فراهم کنم. نکته قابل ذکری که لازم دیدم در پایان به آن اشاره کنم این است که هدف این وبلاگ به هیچ عنوان ایجاد انگیزه در افراد برای مهاجرت به کانادا یا برجسته کردن جذابیت‌های زندگی در این کشور نیست و مطالب این وبلاگ برای کسانی منتشر می‌شود که قبلا تصمیم خود برای مهاجرت به کانادا را گرفته‌اند.

بسیار خوشحال می‌شوم که نظرات شما بازدیدکننده عزیز رو در انتهای پست‌هام داشته باشم و اگر بتونم به سوالات احتمالی پاسخ بدم.


/ 1 نظر / 37 بازدید
بهنام

با تشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیار سایرین قرار داده اید-لطفا با توجه به اینکه نظرات هر شخص در وب سایت خود درباره شرایط زندگی کانادا با دیگری متفاوت میباشد و به قول دیگر هر کس از منظر خود میبیند-راهنمایی فرمایید که از نظر شما چطور میتوانیم بهترین ایالت و شهر را برای داشتن یک زندگی خانوادگی کم هزینه و البته با وجود شرایط اشتغال آکادمیک یا خدماتی مناسب بیابیم.سپاسگذارم.