مالیات بر ملک درکانادا

مالکان املاک در تمام ایالت‌های کانادا بابت ملک خود مالیات سالانه‌ای پرداخت می‌کنند که این مالیات صرف کمک در ارائه خدمات محلی مانند جمع آوری زباله، تعمیر و نگهداری خیابان‌ها و جاده‌ها، آموزش ابتدایی و متوسطه، امنیت شهر و هزینه‌های پلیس، خدمات اجتماعی، و ... می‌شود. مالیات ملک به طور معمول بر اساس دوفاکتور زیر محاسبه می‌شود:

  1. قیمت ارزشیابی (assessed value) ملک که هرساله و توسط مرکز قیمت گذاری محلی انجام می‌شود
  2. نرخ مالیات ملک که توسط شهرداری و یا اداره مالیات محلی تنظیم می‌گردد

معمولا ارزشیابی ملک با توجه به قیمت ملک در بازار (market value) انجام می‌شود و ارزشیابی ها معمولا با این قیمت تناسب دارد. نرخ مالیات ملک در مناطق مختلف متفاوت است و در واقع بابت هر 100 یا 1000 دلار قیمت ارزشیابی شده ملک نرخی تعیین شده و مالیات سالیانه بر آن اساس تعیین می‌گردد. مثلا اگر خانه‌ای 100,000  دلار ارزشیابی شده باشد و نرخ مالیات محلی 15 دلار بابت هر 1000 دلار باشد، مالیات سالانه ملک مذکور 1500 دلار خواهد بود.
نرخ مالیات بر ملک در هر ایالت یا شهرداری به طور قابل توجهی متفاوت است و حتی ممکن است در یک ایالت یا حتی یک شهر نرخ های مالیات بر ملک متفاوتی وجود داشته باشد (به عنوان مثال، در ایالت بریتیش کلمبیا حدود 1400 نرخ مالیاتی برای 70 ناحیه مختلف وجود دارد). مالیات بر ملک از صفر در مورد خانه هایی که زیر قیمت معینی بوده و از پرداخت مالیات معاف هستند تا بیش از 000, 10 دلار در سال برای املاک بزرگی که که در مناطق خوب شهر واقع شده اند متغیر است. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که مالیات بر ملک در شهرهای وینی پگ، رجاینا، و مونتریال بیشترین مقدار و به طور متوسط بیش از 2 درصد قیمت ارزشیابی شده ملک و در شهر سنت جان (در نیوبرانزویک) کمترین مقدار و کمتر از 1 درصد قیمت ارزشیابی شده ملک را داراست.
یکی از راه‌های کاهش مالیات بر ملک اعتراض به ارزشیابی انجام گرفته در مورد ملک است که ممکن است مالیات بر ملک را کاهش دهد. البته توجه داشته باشید که هیئت بررسی کننده اعتراض‌ها تا حد معینی می‌تواند مالیات را کاهش دهد که ممکن است تا حداکثر 15 درصد باشد. مالکی که به قیمت گذاری ملک خود معترض است باید مدارکی مانند ارزشیابی کمتر ملکی مشابه در محله مشابه و یا اسنادی که نادرست بودن برخی جزییات بخصوص اندازه‌های نادرست زمین و ملک را ثابت می‌کند، را تهیه و ارائه کند. استفاده از خدمات یک ارزشیاب حرفه‌ای و متخصص نیز در این گونه موارد توصیه می‌گردد.

/ 3 نظر / 129 بازدید
لولیتا

سلام سلام مطالب خوبی نوشتید منتظر متنهای بعدی هستم راستی توی وب لاگم شما را لینک کردم،دوست داشتی منو لینک کن. www.lolitaky.blofga.com

فریبا

سلام سژاس گذارم از اطلاعات خوبی که می دهید.