مهاجرت با چشمان باز

هوندا سیویک، اتومبیل مورد علاقه دزدان در کانادا

هوندا سیویک که یکی از پرفروش ترین برندهای خودرو در کاناداست، همچنان در راس لیست اتومبیل های مورد علاقه دزدان کانادایی قرار دارد. بر اساس فهرستی که Insurance Bureu of Canada منتشر کرده است بیشترین دزدی اتومبیل در کانادا مربوط به مدل SiR هوندا سیویک است که یک مدل دو در و جوان پسند محسوب می گردد. این مدل هوندا سیویک بیش از سه سال متوالی در راس فهرست مذکور قرار داشته  و همچنان این جایگاه را حفظ کرده است. جایگاه های بعدی فهرست را به ترتیب سوبارو ایمپرزای چهار در، آکورا اینتگرای دو در، و ون دوج کاروان را به خود اختصاص داده اند. جالب است بدانید که این لیست در قیمت های بیمه تاثیر می گذارد و بیمه اتومبیل هایی که بیشتر در معرض دزدی هستند معمولا کمی بالاتر از اتومبیل های هم کلاسی که چندان مورد توجه دزدان نیستند محاسبه می شود.

این هم ده تا ماشین اول لیست اتومبیل های مورد پسند دزدان کانادایی:

 o1. 1999 Honda Civic SiR 2-door
 
  2. 2000 Honda Civic SiR 2-door
 
  3. 2004 Subaru Impreza WRX/WRX STi 4-door AWD
 
  4. 1999 Acura Integra 2-door
 
  5. 1994 Dodge/Plymouth Grand Caravan/Voyager
 
  6. 1994 Dodge/Plymouth Grand Caravan/Voyager AWD
 
  7. 1994 Dodge/Plymouth Caravan/Voyager
 
  8. 1998 Acura Integra 2-door

  9. 2000 Audi TT Quattro 2-door Coupe

 10. 1994 Dodge/Plymouth Shadow/Sundance 2-door Hatchback

   + مژگان رحمانی خضری ; ۸:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢٦
    پيام هاي ديگران ()

مالیات بر ملک درکانادا

مالکان املاک در تمام ایالت‌های کانادا بابت ملک خود مالیات سالانه‌ای پرداخت می‌کنند که این مالیات صرف کمک در ارائه خدمات محلی مانند جمع آوری زباله، تعمیر و نگهداری خیابان‌ها و جاده‌ها، آموزش ابتدایی و متوسطه، امنیت شهر و هزینه‌های پلیس، خدمات اجتماعی، و ... می‌شود. مالیات ملک به طور معمول بر اساس دوفاکتور زیر محاسبه می‌شود:

  1. قیمت ارزشیابی (assessed value) ملک که هرساله و توسط مرکز قیمت گذاری محلی انجام می‌شود
  2. نرخ مالیات ملک که توسط شهرداری و یا اداره مالیات محلی تنظیم می‌گردد

معمولا ارزشیابی ملک با توجه به قیمت ملک در بازار (market value) انجام می‌شود و ارزشیابی ها معمولا با این قیمت تناسب دارد. نرخ مالیات ملک در مناطق مختلف متفاوت است و در واقع بابت هر 100 یا 1000 دلار قیمت ارزشیابی شده ملک نرخی تعیین شده و مالیات سالیانه بر آن اساس تعیین می‌گردد. مثلا اگر خانه‌ای 100,000  دلار ارزشیابی شده باشد و نرخ مالیات محلی 15 دلار بابت هر 1000 دلار باشد، مالیات سالانه ملک مذکور 1500 دلار خواهد بود.
نرخ مالیات بر ملک در هر ایالت یا شهرداری به طور قابل توجهی متفاوت است و حتی ممکن است در یک ایالت یا حتی یک شهر نرخ های مالیات بر ملک متفاوتی وجود داشته باشد (به عنوان مثال، در ایالت بریتیش کلمبیا حدود 1400 نرخ مالیاتی برای 70 ناحیه مختلف وجود دارد). مالیات بر ملک از صفر در مورد خانه هایی که زیر قیمت معینی بوده و از پرداخت مالیات معاف هستند تا بیش از 000, 10 دلار در سال برای املاک بزرگی که که در مناطق خوب شهر واقع شده اند متغیر است. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که مالیات بر ملک در شهرهای وینی پگ، رجاینا، و مونتریال بیشترین مقدار و به طور متوسط بیش از 2 درصد قیمت ارزشیابی شده ملک و در شهر سنت جان (در نیوبرانزویک) کمترین مقدار و کمتر از 1 درصد قیمت ارزشیابی شده ملک را داراست.
یکی از راه‌های کاهش مالیات بر ملک اعتراض به ارزشیابی انجام گرفته در مورد ملک است که ممکن است مالیات بر ملک را کاهش دهد. البته توجه داشته باشید که هیئت بررسی کننده اعتراض‌ها تا حد معینی می‌تواند مالیات را کاهش دهد که ممکن است تا حداکثر 15 درصد باشد. مالکی که به قیمت گذاری ملک خود معترض است باید مدارکی مانند ارزشیابی کمتر ملکی مشابه در محله مشابه و یا اسنادی که نادرست بودن برخی جزییات بخصوص اندازه‌های نادرست زمین و ملک را ثابت می‌کند، را تهیه و ارائه کند. استفاده از خدمات یک ارزشیاب حرفه‌ای و متخصص نیز در این گونه موارد توصیه می‌گردد.

   + مژگان رحمانی خضری ; ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٦/۱٩
    پيام هاي ديگران ()

تالارهای گفتگوی مهاجرت کانادا

همیشه جای خالی فروم های فارسی که به طور تخصصی در مورد مهاجرت کانادا و زندگی و کار در این کشور باشند رو در دنیای مجازی خالی می دیدم. بالاخره دست به کار شدیم و به کمک چند تن از دوستان "تالارهای گفتگوی مهاجرت کانادا" رو راه انداختیم تا محلی باشه برای تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاشتن تجربیات کسانی که قصد مهاجرت به کانادا رو دارند یا قبلا به کانادا مهاجرت کردند و مقیم این کشورند. این فروم ها هنوز در ابتدای راه درازی که در پیش دارند هستند و برای هرچه پربارتر شدن این فروم ها به کمک همه دوستان و خوانندگان عزیز این وبلاگ نیاز داریم. اینم لینک فروم : 

http://www.immigrationplanet.com

میتونید در این فروم عضو بشید و سوالاتی که در زمینه مهاجرت کانادا دارید رو مطرح کنید یا تجربیاتتون رو با دیگر کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند در میون بگذارید.

   + مژگان رحمانی خضری ; ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٤
    پيام هاي ديگران ()